روز دوم مسابقات گروه C فهرمانی اميدهای کشور که در ارومیه در حال برگزاری است دیروز ۲۹ تیرماه با انجام ۴ دیدار پیگیری شد که نتایچ آن به شرح ذیل می باشد:

خراسان رضوی ۶۴ - فارس ۶۷
آذربایجان غربی ۷۹ - سمنان ۷۰
خراسان رضوی ۸۷- مرکزی ۵۴
سمنان ۴۲ - فارس ۷۳

در دیگر گروه این مسابقات که در شهرستان سنندج در حال برگزاری است روز گذشته نتایج زیر حاصل شد:

بوشهر ۶۷ - گرگان ۸۸
تهران ۶۶ - کردستان ۵۶


همچنين در منطقه کرمان نيز روز گذشته ۲ بازی انجام شد که نتايج زير بدست آمد:

کرمان ۸۶ - مازندران ۶۸
چهارمحال بختياری ۴۳ - اصفهان ۶۳
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:58 | لینک  | 

عليرضا مراد حاجتي در گفت ‌وگو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، در مورد حضور تيم بسكتبال ملي حفاري در ليگ برتر اظهار داشت: با توجه به زمان زيادي كه تا شروع ليگ برتر باقي مانده است، نيازي نيست كه از حالا با جديت كار خود را آغاز كنيم.
وي ادامه داد: تصميم‌مان بر اين است كه غفور كامروا، سرمربي زحمتكش فصل گذشته خود كه تيم را به ليگ برتر بسكتبال آورد را حفظ كنيم و فصل آينده با وي در ليگ برتر حضور داشته باشيم.
حاجتي تصريح كرد: مي خواهيم در نخستين حضور خود در ليگ برتر با قدرت ظاهر شويم و به همين دليل از هم اكنون مجوز جذب 2 بازيكن خارجي ار از هيات مديره باشگاه دريافت كرده‌ايم.
مديرعامل باشگاه ملي حفاري در مورد شرايط بسكتبال خوزستان تاكيد كرد: بسكتبال استان در چند فصل گذشته به دليل حضور بازيكنان غير بومي كيفيت خود را از دست داده است و بازيكنان بومي كنار رفته‌اند. به نظر من يك بازيكن غير بومي زمان زيادي مي‌خواهد كه به شرايط آب و هوايي خوزستان عادت كند و نمي‌تواند عملكرد خوبي را داشته باشد.
وي ادامه داد: به همين اعتقاد دادم يك بازيكن بومي متوسط به مراتب بهتر از يك بسكتباليست حرفه‌اي غير بومي خواهد بود، چون به شرايط استان عادت دارد و مشكلات را مي‌داند.
مديرعامل باشگاه ملي حفاري اهواز يادآور شد: جاي بسيار اميدواري است كه ما در 11 رشته ورزشي در ليگ‌هاي مختلف تيم داريم و نتايج خوبي را كسب كرده‌ايم و اين نشان از همت بلند ورزش خوزستان دارد.
تيم بسكتبال ملي حفاري فصل گذشته جواز حضور در ليگ برتر را كسب كرد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:58 | لینک  | 

تیم ملی بسکتبال به منظور شرکت در مسابقات 2010 جام استانکوویچ شنبه هفته آینده راهی چین می‏شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات بسکتبال جام استانکوویچ از جمله رویدادهایی است که همه ساله به میزبانی یکی از کشورهای قاره آسیا برگزار می‎شود.

این رقابت‎ها امسال طی روزهای 6 تا 10 مردادماه در کشور چین و با حضور استرالیا، اسلوونی و تیم ملی کشورمان برگزار خواهد شد. شهر "لیوژو" میزبان مسابقات بسکتبال 2010 جام استانکوویچ است.

تیم ملی بسکتبال که برای حضور در رقابت‏های قهرمانی جهان و بازی‏های آسیایی آماده می‎شود شنبه هفته آینده عازم چین می‌شود تا برای حضور در این دوره از رقابت‏های جام استانکوویچ آماده شود.

این سومین اردوی برون مرزی تیم ملی بسکتبال درسال جاری و طی یک ماه گذشته محسوب می‎شود. ملی پوشان بسکتبال پس از شرکت در کمپ تمرینی ایتالیا و برگزاری دیدار در این کشور، عازم چین تایپه شده و در رقابت‏های جام ویلیام جونز شرکت کردند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:23 | لینک  | 

ایران 92 - 82 تایوان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:2 | لینک  | 

مسابقات قهرمانی اميدهای کشور در منطقه کردستان ديروز با انجام دو ديدار در شهرستان سنندج آغاز شد که نتايج زير بدست آمد:

تهران ۶۶ - خوزستان ۵۳
کردستان ۷۵ - گرگان ۶۵

همچنين در ديگر گروه مسابقات در منطقه کرمان نيز ۲ ديدار برگزار انجام شد که نتايج ذيل حاصل شد:

اصفهان ۷۹ - کرمان ۶۹
مازندران ۷۹ - چهارمحال بختياری ۴۸

در ادامه مسابقات اين گروه امروز اصفهان به مصاف مازندران ميرود و تيمهای کرمان و چهارمحال برگزارکننده ديدار بعدی می باشند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:34 | لینک  | 

"حسن افکار" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، مشخص نبودن بودجه تيم راه و ترابري را از مشکلات عمده اين تيم ذکر کرد وگفت: به دليل اينکه اعتبار و بودجه تيم راه و ترابري در ليگ برتر مشخص نيست ما قادر به جذب مربي و بازيکن نيستيم.
وي با اشاره به توقيف چندماه ورزشگاه شهيد حيدريان قم اظهار داشت: متاسفانه تيم راه و ترابري سالن ورزشي استاندارد مورد تاييد مجريان ليگ برتر را در اختيار ندارد.
وي همچنين از سازمان تربيت بدني قم و آستانه مقدسه خواست با همفکري و همکاري مشکل سالن شهيد حيدريان را برطرف و اين سالن را در اختيار تيم هاي ليگ برتري قرار دهند.
افکار گفت: نبايد تيم راه و ترابري به سرنوشت تيم فوتبال صباي قم گرفتار شود، متاسفانه به دليل سهل انگاري در وضعيت تيم فوتبال صباي قم، بازيکنان شاخص و کليدي اين تيم جدا شده و اکنون ناچار هستند بازيکنان ضعيف تر را با قيمت هاي بالاتر در اختيار بگيرند.
افکار ادامه داد: با توجه به اينکه در ليگ بسکتبال ايران کمتر از 100 بازيکن شاخص وجود دارد اگر فرصت را از دست دهيم از قافله ليگ برتر عقب خواهيم ماند و اين بازيکنان جذب تيم هاي ديگر مي شوند.
وي اظهار داشت: يک تيم ليگ برتري بايد دو ماه زودتر از آغاز ليگ، تمرينات خود را آغاز کند و با توجه به اينکه ماه رمضان در حال نزديک شدن است تيم راه و ترابري در حال از دست دادن اين فرصت ها مي باشد.
افکار همچنين گفت: با توجه به نزديک بودن مسابقات بين المللي بسکتبال، احتمال اينکه بازيکنان شاخص جذب تيم هاي خارجي شوند زياد است که در اين صورت ما با کمبود بازيکن مواجه خواهيم شد.
مدير کل تربيت بدني استان قم در اين زمينه گفت: مسوولان استان مشخص خواهند کرد که مسابقات تيم هاي ليگ برتري خصوصا تيم هايي که نياز به سالن ورزشي دارند در کجا برگزار شود.
عباس جهانبين همچنين گفت: مسابقات بسکتبال در آذرماه سال جاري برگزار خواهند شد و هنوز فرصت زيادي تا مسابقات وجود دارد.
وي ادامه داد: سال گذشته مسابقات تيم فوتسال ارم کيش قم در سالن هلال احمر و تيم راه و ترابري نيز مدتي در سالن مريم برگزار شده بود و اينکه در سال جاري اين مسابقات در کجا بايد برگزار شود مسوولان استان تصميم گيري خواهند کرد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:32 | لینک  | 

تیم ملی جوانان ایران بیستمین اردوي آمادگي خود رااز تاریخ ۳۱/۴/۱۳۸۹ لغایت ۹/۵/۱۳۸۹ با حضور ۱۶ بازیکن زیر نظر آقایان محسن صادق زاده(سرمربی)و امیر آقاجان (مربی)در سالن بسکتبال آزادی تهران پی گیری خواهد نمود.
دعوت شدگان می بایست در تاریخ تعیین شده خودرا به آقای نصرا... معینی سرپرست تیم ملی جوانان معرفی نمایند.

اسامي دعوت شدگان:
۱.رضا شهبازنژاد-تهران
۲.رضايار فرازمند-تهران
۳.آندره تیمورخاني-تهران
۴.شايان فيروزي-تهران
۵.سيامك ترابي خواه-اصفهان
۶.قهرمان عمري-آذربايجان غربي
۷.مهدي مرادي نسب-بوشهر
۸.ياسين كلاسنگياني-گرگان
۹.محمد ميرفتاحي-اردبيل
۱۰.ميثم ميرزايي-مازندران
۱۱.سعيد محمدي-سمنان
۱۲.عارف احمدی-گرگان
۱۳.رضا رنجبر-فارس
۱۴.ارسلان كيخسروي-فارس
۱۵.سينا هادي زاده-خراسان رضوي
۱۶.سعید گله داری-خوزستان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:42 | لینک  | 

در ادامه مسابقات جام ويليام جونز امروز تيم ملی بسکتبال ايران با نتيجه ۹۳ بر ۶۱ بر تيم دانشگاههای چين تایپه غلبه نمود و يک روز مانده به اتمام مسابقات قهرمانی خود را مسجل نمود.

تيم ايران فردا به مصاف تيم ملی چين تايپه خواهد رفت که نتيجه اين بازی تاثيری بر قهرمانی ايران نخواهد داشت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:41 | لینک  | 

 Keith Butler بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بازیکن سابق تیم بسکتبال هیئت مشهد به تیم ملی بسکتبال قطر پیوست. وی با گرفتن پاسپورت دوم به تیم ملی قطر پیوست.
این بازیکن با انجام بازی های متوسط در ابتدای فصل از تیم گرگان دیپورت شده بود و جای خود را به Ontario Lett داده بود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 11:48 | لینک  | 

ایران 84 - 54 منتخب غرب استرالیا
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 18:22 | لینک  | 

جام ویلیام جونز

ایران 79 - 71 لینان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:7 | لینک  | 

جام ویلیام جونز

ایران 77 - 73 ژاپن
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:59 | لینک  | 

جام ویلیام جونز::
ایران 81 - 68 فیلیپین
برنامه کامل مسابقات ایران::

چهارشنبه ۲۳/۴/۸۹
استراحت

پنجشنبه ۲۴/۴/۸۹
ساعت ۳۰/۱۱ صبح : ايران-فيلیپين

جمعه ۲۵/۴/۸۹
ساعت ۳۰/۱۱ صبح : ايران-ژاپن

شنبه ۲۶/۴/۸۹
ساعت ۳۰/۱۳ بعدازظهر : ايران-لبنان

يکشنبه ۲۷/۴/۸۹
ساعت ۳۰/۱۳ بعدازظهر : ايران-استراليا

دوشنبه ۲۸/۴/۸۹
ساعت ۳۰/۱۱ صبح : ايران-چين تایپه (ب)

سه شنبه ۲۹/۴/۸۹
ساعت ۳۰/۱۵ بعدازظهر : ايران-چين تایپه (الف)
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:17 | لینک  | 

سرمربي فصل قبل تيم بسكتبال" AS بوند شيراز "از توافق با تيم شهرداري گرگان براي مربيگري اين تيم در فصل آينده سوپرليگ بسكتبال خبر داد.

اسداله كبير با بيان اين مطلب به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:به احتمال زياد تيم " AS بوند" به دليل مشكلات مالي در سوپرليگ بسكتبال فصل آينده شركت نمي كند .من با توجه به اصليت گرگانيم،فصل آينده سرمربي تيم بسكتبال شهرداري گرگان خواهم بود و هم اكنون مراحل نهايي امضا قرارداد با اين تيم را پشت سر مي گذارم.

وي افزود: چنين جابجايي هايي در تيم ها هميشه وجود دارد و سعي مي كنيم از تمام نيروهاي ممكن در شهر گرگان به بهترين نحو استفاده كنيم،ايزدپناه سرمربي فصل قبل شهرداري نيز جزو نيروهاي قابل اعتماد و با تجربه اين شهر است كه به طور قطع از تيم خود دور نخواهد بود.

كبير تأكيد كرد:دليل جذب بازيكنان خوب ملي پوش درفصل گذشته ،محدوديت جذب بازيكنان سهميه ملي بود كه با توجه به اين موضوع چند بازيكن خوب ملي پوش مجبور به پيوستن به تيم گرگان با مبالغ پائين شدند و در صورتي كه سال آينده نيز تعداد تيم هاي باشگاهي كم باشد ،فرصتي براي جذب ملي پوشان با مبالغ كمتر وجود دارد.

سرمربي سابق تيم بسكتبال" AS بوند شيراز "در ارتباط با انتخاب رياست فدراسيون بسكتبال گفت:آقابيگ از حضور در انتخابات انصراف نداد ،بلكه با توجه به قانون جديد مبني بر لزوم ارائه نامه اي از سوي مافوق هر كانديدا و حضور سعيد لو رييس سازمان تربيت بدني ،در آفريقاي جنوبي به طور قانوني اين فرد امكان شركت در انتخابات را نداشت.

وي ادامه داد:بايد در همان زمان ثبت نام كمبودهاي مدارك هر كانديدا را مشخص مي كردند تا چنين مشكلاتي پيش نيايد،اما مشهون با توجه به تجربه خوبي كه دارد، در مدت حضور در فدراسيون اقدامات خوبي انجام داد كه اميدوارم با انتخاب دوباره وي تمام نيروهاي علاقمند به بسكتبال را به كار گرفته و شرايطي براي فعاليت همه ايجاد كند.

كبير گفت آقابيگ ديگر كانديداي شركت كننده در انتخابات ،طرح هاي بسيار خوبي را براي حضور در فدراسيون ارائه داد كه در صورت تعامل فدراسيون با اين فرد كمك زيادي به رشد و توسعه ورزش بسكتبال مي شود
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:13 | لینک  | 

رئیس فدراسیون بسکتبال ضمن تاکید بر اینکه نتیجه مجمع انتخابات این فدراسیون مسئولیت وی را سنگین‏تر کرده است،گفت: نمی‎دانستم رئیس بسکتبال باقی می‌مانم و انتظاری هم برای کسب همه آرا نداشتم.

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر به اینکه برای سومین دوره متوالی به عنوان رئیس فدراسیون بسکتبال انتخاب شده است، اشاره کرد و اظهار داشت: امیدوارم بتوانم قدردان مسئولیتی باشم که به من سپرده شده چون حاصل اعتماد دوباره نمایندگان یک جامعه بوده است. این اعتماد مرا شرمسار کرد.

وی افزود: خوشحالم که فرصت خدمتگذاری به بسکتبالی‎ها دوباره نصیبم شده هر چند که از این پس مسئولیتم سنگین‏تر از همیشه خواهد بود. فقط امیدوارم مقابل این جمع روسیاه نشوم حتی اگر روسفید هم نشدم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که " برای چهار سال آینده بسکتبال ایران چه برنامه‎ها و اهدافی را پیش بینی کرده‎اید"؟ تصریح کرد: برای تنظیم دقیق برنامه‏های چهار سال آینده زمان می‎خواهم چون واقعا نمی‎دانستم دوباره انتخاب شده و رئیس بسکتبال باقی می‏مانم!

وی یادآور شد: البته بدون برنامه ریزی دقیق هم رسیدگی به یکسری کارها را در اولویت قرار دارد. مثل اینکه استان‏ها باید فعال‎تر از قبل شوند و بسکتبال آموزش و پرورش هم از این حالت تعطیلی که گریبانگیرش شده، خارج شود.

محمود مشحون در مجمع انتخابات فدراسیون بسکتبال که روز دوشنبه برگزار شد، با کسب 42 رای درسمت خود به عنوان رئیس این فدراسیون ابقا شد. در این مجمع 2 رای هم به صورت سفید به صندوق جمع آوری آرا انداخته شده بود.

رئیس فدراسیون بسکتبال در این مورد گفت: به همین دلیل است که می‎گویم مسئولیتم سنگین‎تر شده است. به هر حال من با رای کسانی در سمت خود ابقا شدم که هر یک در استان خود مسئولیت شاخصی دارند.

وی در مورد آرا سفید هم اظهارداشت: قرار نبود انتخاب همه من باشم. البته حدس می‎زنم که آرا سفید از آن چه کسانی باشد اما واقعا برایم مهم نیست چون از کسی طلبی ندارم که بخواهم به دنبال آن باشم. من به تمام عقاید احترام می‎گذارم.

مشحون در مورد اظهارات رقیبی که برای ریاست فدراسیون بسکتبال مبنی بر انتصابی بودن مجمع انتخابات، گفت: مردم و جامعه بهترین قاضی در این زمینه هستند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:11 | لینک  | 

كانديداي دوم انتخابات رياست فدراسيون بسكتبال گفت:متأسفانه هنوز چيزي با عنوان فرهنگ انتخابات در ورزش كشور وجود ندارد و با اين وضعيت بهتر است به همان دوران انتصابي بودن رياست فدراسيون ها باز گرديم.

حسين ميرزا آقابيگ ،كانديداي دوم انتخابات رياست فدراسيون بسكتبال كه چند دقيقه پيش از آغاز رأي گيري به علت كامل نبودن مدارك از انتخابات فدراسيون كنار رفت به خبرنگار باشگاه خبرنگاران در اين باره گفت:من در حقيقت از انتخابات رياست فدراسيون انصراف ندادم، بلكه با شرايط پيش آمده مجبور به كناره گيري شدم و سازمان هاي نظارتي مربوطه بايد به بررسي اين انتخابات بپردازند.

وي افزود:چيدمان اعضاي مجمع براي برگزاري انتخابات درست نيست،اعضاي هيئت هاي استان ها كه برخي از آنها به تازگي انتخاب شده اند ،در كنار قهرمانان ملي و.... براي برگزاري يك انتخابات سالم مناسب نيستند.البته در نحوه برگزاري و سالم بودن رأي گيري هيچ شكي وجود ندارد ،اما اعضاي مجمع بدون جانبداري رأي نمي دهند.

آقابيگ تأكيد كرد:متأسفانه فرهنگ انتخابات در ورزش ما وجود ندارد و با اين شرايط بازگشت به انتصابي كردن رياست فدراسيون ها بهتر است.اين برخوردها و مانع شدن براي ورود افراد ديگر در فدراسيون به دور از انصاف است.

پيشكسوت بسكتبال ادامه داد:بسكتبال ايران بايد رو به جلو حركت كند و شيوه انتصابي افراد بايد از بين برود اما هم اكنون مشكلات زيادي وجود دارد.

وي خاطرنشان كرد:به هيچ وجه نامه اي از رييس سازمان تربيت بدني براي شركت در انتخابات دريافت نكرده ام و اگر مدارك من ناقص بود طبق قانون بايد در همان زمان ثبت نام اين نقص به من اعلام مي شد ،نه سه دقيقه قبل از مجمع انتخاباتي و در شرايطي كه رييس سازمان تربيت بدني خارج از ايران است و امكان حل مشكل وجود ندارد،اين مشكلات به سيستم انتخاباتي باز مي گردد و نبايد به راحتي از كج نظري افراد گذشت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:15 | لینک  | 

سرپرست تيم بسكتبال AS بوند شيراز گفت: در سال هاي گذشته بدون هيچ حمايتي در ليگ بسكتبال شركت كرده ايم اما با توجه به شرايط اقتصادي ديگر بدون حمايت هاي مالي و دولتي امكان ادامه تيمداري را نداريم.

فريدون رئيسي سرپرست تيم AS بوند بسكتبال با بيان اين مطلب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در استان فارس هيچ حمايتي از تنها تيم بسكتبال حاضر در سوپر ليگ باشگاه ها نمي شود و همه چيز به فوتبال اختصاص مي يابد.

وي تاكيد كرد: بخش خصوصي تنها تا مدتي امكان فعاليت بدون حمايت مالي را دارد و پس از چند فصل توقع حمايت دولتي بيجانيست سازمان تربيت بدني سالانه ده تا 15 ميليارد تومان براي دو باشگاه پرسپوليس و استقلال خرج مي كند در بسكتبال تيم هاي ذوب آهن و پتروشيمي ماهشهر پول هاي كلاني از دولت مي گيرند و تيم هايي مثل شهرداري شيراز، برق و صدرا نيز در استان فارس با استفاده از هزينه هاي دولتي اداره مي شوند اماتيم AS بوند سال ها با هزينه شخصي اداره شده است.

رئيسي ادامه داد: اگر امسال نيز هيچ حمايتي از AS بوند نشود اين تيم در فصل بعد سوپر ليگ بسكتبال حضور نخواهد داشت اين در حاليست كه هيچ كدام از تيم هاي شيرازي با توجه به فروش صدراي شيراز به استان اصفهان و سقوط دو تيم ديگر امكان شركت در سوپر ليگ را ندارند.

وي تصريح كرد: منظورمان از حمايت تنها كمك مالي نيست بلكه برداشتن برخي موارد از سدراه شركت با توجه به برخي مشكلات اقتصادي نيز براي ما كافي است با توجه به كم شدن درآمد و نداشتن بازگشت مالي از راه تيمداري شركت امكان تامين هزينه هاي تيم در فصل جاري را ندارد و بايد مسئولان استان براي برپا نگه داشتن بسكتبال شيراز به فكر حمايت از اين تيم باشند.

وي افزود: تيم as بوند يك تيم بومي و ريشه و اساس بسكتبال فارس است و درست نيست به علت بي توجهي اين تيم از بين برود در صورت حمايت هاي لازم استاني با يك مربي خارجي خوب نيز براي فصل بعد به توافق رسيده ايم كه ماتيچ سرمربي تيم ملي نيز اين مربي را مورد تاييد قرار داده است.

وي در مورد هزينه هاي مربيان خارجي گفت: هيچ كدام از مربيان خوب باشگاهي بامبالغي كمتر از ده يا 15 ميليون تومان در ماه حاضر به كار نيستند و با توجه به اين موضوع هزينه هاي يك مربي خارجي با توجه به حضورش در تيم هاي بزرگسالان و پايه و همچنين استعداديابي كمتر از مربيان داخلي و به صرفه تر است.

وي خاطر نشان كرد: هم كنون مشكل اصلي ورزش استان فارس نداشتن يك مدير كلي براي ورزش است كه باعث معلق ماندن تمام كارها و تصميمات شده است اين استان در چهار ماه گذشته مدير كل تربيت بدني نداشته و در صورت انتخاب سريعتر يك مدير لايق بسياري از مشكلات جاري حل مي شود
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:14 | لینک  | 

درحالي كه پويا تاجيك و سامان ويسي بازيكنان تيم ملي بسكتبال به علت مشكل مالياتي موفق به همراهي تيم ملي در رقابت‌هاي ايتاليا نشده بودند تنها پويا تاجيك با حل مشكل خروج از كشور چهارشنبه 23 تير به اردوي تيم ملي در چين تايپه ملحق مي‌شود.

پويا تاجيك، به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: به علت مشكل مالياتي و تعطيلي چند روزه ادارات موفق به شركت در تورنمنت ايتاليا نشدم اما با حل مشكلم فردا و همزمان با آغاز مسابقه‌هاي جام ويليام جونز در كشور تايوان به اين كشور سفر مي‌كنم.
وي افزود: سامان ويسي نيز مانند من مشكل مالياتي داشت اما با توجه به اينكه نام وي در ليست بازيكنان شركت كنند در جام ويليام جونز نبود دراين سفر همراه من نيست.
گفتني است: جواد داوري با توجه به مشكل سربازي ديگر بازيكن بازمانده از جام ويليام جونز است اما سعيد داورپناه، علي باهران و محمد حسن زاده شب گذشته همزمان با سفر ديگر ملي پوشان از ايتاليا به چين تايپه اعزام شدند
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:11 | لینک  | 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، محمود مشحون پس از انتخاب مجدد به عنوان رئيس فدراسيون بسكتبال در پاسخ به اين سوال كه برخي معتقدند شرايط براي كانديدا شدن در اين انتخابات وجود نداشت گفت: كساني كه اين صحبت‌ها را مطرح مي‌كنند منطق ندارند و براي ايجاد حاشيه اين موضوعات را مطرح مي‌كنند.
وي ادامه داد: فدراسيون بسكتبال يك ماه و نيم براي ثبت‌نام از كانديدا فرصت داد، اما تنها يك نفر براي اين كار ثبت‌نام كرد.

وي افزود: اين حرف‌ها روي كار من به عنوان رئيس جديد فدراسيون هيچ تاثيري ندارد و كساني كه خود را براي رسيدن به اين سمت كوچك مي‌ديدند اين حرف‌ها را مطرح كردند.
رئيس فدراسيون بسكتبال تصريح كرد: همانند گذشته باز هم مي‌گويم اگر كسي فكر مي‌كند بهتر از من براي بسكتبال وقت مي‌گذارد و پرتلاش‌تر است كنار مي‌كشم.
وي عنوان كرد: من نيازي به حمايت ديگران براي عهده‌دار شدن مسئوليت فدراسيون بسكتبال ندارم و كارنامه‌ام مشخص است.

مشحون در پاسخ به اين سوال كه برخي مي‌گويند انتقاد از فدراسيون تحت‌نظر مشحون مساوي با كنار گذاشته شدن است، عنوان كرد: مگر تا به حال چه كسي كنار گذاشته شده است. اگر اين موضوع صحت دارد به من معرفي كنيد. اينها حرف‌هاي حاشيه‌اي است و شخصي كه بخواهد كار كند جا براي او در فدراسيون كاملا مهيا است.
وي گفت: من نيازي به شركت در اين انتخابات نداشته‌ام؛ تمام قهرماني‌ها در آسيا، حضور در المپيك و جام جهاني را تجربه كرده‌ام. در چند سال گذشته نيز بيشترين افتخارات را در اين رشته كسب كرده‌ام.
مشحون افزود: به نظر من مطرح كردن اين حرف‌ها از سوي برخي از افراد براي دلسرد كردن من است، اما با قدرت مي‌گويم اين حرف‌ها تأثيري روي كار من در 4 سال آينده نخواهد داشت.

محمود مشحون امروز دوشنبه در مجمع انتخاباتي فدراسيون بسكتبال براي 4 سال ديگر به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد.
حسن ميرزا آقابيگ ديگر كانديداي مجمع انتخاباتي بود كه به دليل عدم تأييديه صلاحيت سازمان تربيت بدني كنار رفت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:43 | لینک  | 

محمود مشحون با کسب اکثریت آرا در مجمع انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال برای چهار سال دیگر عهده دار این سمت در این فدراسیون شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال امروز دوشنبه در سالن اجتماعات تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد و با معرفی محمود مشحون به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون به پایان رسید.

در مجمع انتخاباتی امروز که با حضور دو کاندیدا برگزار شد از مجموع 44 رای ماخوذه، محمود مشحون صاحب 42 رای شد. دو رای دیگر این مجمع سفید بود.

حسن میرزاآقابیک دیگر کاندیدای شرکت کننده در مجمع انتخابات فدراسیون بسکتبال بود که نتوانست هیچ رایی را به خود اختصاص دهد. البته پیش از آغاز مجمع انتخاباتی حمید سجادی که ریاست این مجمع را برعهده داشت اجازه حضور آقابیک در مجمع به عنوان کاندیدا را منوط به داشتن رضایت نامه از طرف سازمان تربیت بدنی و رئیس این سازمان دانست چرا که آقابیک کارمند سازمان تربیت بدنی به حساب می آید به همین دلیل حسن میرزاآقابیک پس از اعلام رسمی برنامه های خود و اشاره به صحبت های مطرح شده از سوی حمید سجادی، اعلام کرد که از حضور در مجمع کناره گیری نمی کند اما به دلایل قانونی اجازه کسب رای هم ندارد.

مشحون که برای چهار سال آینده به عنوان رئیس فدراسیون بسکتبال معرفی شده است تقریبا از هشت سال پیش این سمت را برعهده دارد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:53 | لینک  | 

ایتالیا 78 - 41 ایران
آمار کامل بازی در لینک زیر::
http://www.basketfollia.it/GIANATTI2010/statistiche.asp?file=stat70003.asp
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:12 | لینک  | 

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بسکتبال صبح فردا دوشنبه به ریاست حمید سجادی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بسکتبال صبح فردا دوشنبه با رقابت دو نامزد ریاست این فدراسیون در محل سالن بسکتبال ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

محمود مشحون و حسن میرزا آقابیک تنها نامزدهای احرازپست ریاست فدراسیون بسکتبال هستند که با توجه به حضور هشت ساله مشحون در راس فدراسیون بسکتبال به نظر می رسد وی شانس بیشتری برای کسب مجدد رای اعتماد اعضای مجمع خواهد داشت.

بنابراعلام امور مجامع سازمان تربیت بدنی، مجمع انتخاباتی فدراسیون دوچرخه سواری نیز روز چهارشنبه 23 تیرماه در محل آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار خواهد شد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:53 | لینک  | 

ایران 63 - 64 مجارستان
آمار تیم ایران::
صمد نیکخواه :: 29 امتیاز / 5 ریباند
اصغر کاردوست :: 13 امتیاز / 11 ریباند
مهدی کامرانی:: 10 امتیاز
حامد آفاق :: 7 امتیاز
اشین ساهاکیان:: 4 امتیاز / 11 ریباند
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 7:58 | لینک  | 

سالن "سینان اردم" شهر استانبول با سخنرانی "قدیر توپ باش"، شهردار این شهر در فاصله کمتر از 50 روز تا آغاز مسابقات جام جهانی بسکتبال آماده بهره برداری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، توپ باش در بازدید از سالن چند منظوره سینان اردم ضمن توضیح مطالبی در مورد روند ساخت این مجموعه ورزشی که میزبان مسابقات جام جهانی بسکتبال خواهد بود، گفت: این سالن 16 هزار نفری بزرگترین سالن بسکتبال ترکیه و سومین سالن در سطح اروپاست و در مساحت 40 هزار مترمربع فضای بسته و زمین 73 هزار و 400 متر مربع بنا شده است.
وی در ادامه گفت: حدود 45 میلیون دلار هزینه ساخت این مجموعه ورزشی شده است که دارای سالن 750 نفره برای کار خبرنگاران، 34 اتاق وی آی پی (میهمانان ویژه)، کافه تریا، رستوران، سالن بدنسازی و تمرینات جهت ورزشکاران و اتاق‌های ویژه جهت ناظران و داوران ساخته شده و دارای یک پارکینگ به ظرفیت 1200 دستگاه اتومبیل است.

توپ باش ضمن تشریح امکانات فنی سالن گفت: سالن سینان اردم دارای امکانات مدرن و فنی مطلوب جهت پخش مسابقات بین المللی است و در ضمن سیستم جایگاه متحرک تلسکوپی که در بازیهای المپیک پکن مورد استفاده قرار گرفته بود در این مجموعه ساخته شده است.

شهردار استانبول در ضمن به ساخت 120 متر مربعی سیستم‌های اسکوربورد در این سالن اشاره کرد و گفت: ویدئو بورد و سیستم‌های فنی دیگر مطابق استاندارهای بازیهای جهانی ساخته شده است.

وی افزود: با تعبیه جایگاه‌های تلسکوپی به غیر از بسکتبال از این سالن جهت مسابقات هندبال و دیگر مسابقات داخل سالن هم می توان استفاده کرد.

قدیر توپ باش از تمایل ترکیه برای میزبانی بازیهای المپیک یاد کرد و گفت: ترکیه تصمیم دارد میزبان المپیک سال 2020 باشد و با این هدف در سال‌های آتی مجموعه‌های ورزشی مختلف، به ویژه مجموعه‌های دوومیدانی با استانداردهای جهانی در شهر استانبول ساخته خواهد شد.

قدیر توپ باش همچنین اعلام کرد، جهت افتتاح رسمی سالن از نخست وزیر ترکیه، رجب طیب اردوغان دعوت خواهند کرد.

مسابقات جهانی بسکتبال از تاریخ 28 اوت تا 12 سپتامبر 2010 (6 تا 21 شهریورماه 1389) به میزبانی همزمان چهار شهر استانبول، آنکارا، قیصریه و ازمیر ترکیه برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است ساخت این مجموعه ورزشی در سال 1993 شروع شد و قرار بود مجموعه ورزشهای دوو میدانی باشد اما شهرداری استانبول با تغییراتی که در ساخت آن اعمال کرد این مجموع را به سالن چند منظوره تبدیل کرد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:33 | لینک  | 

عضو تيم ملي بسكتبال گفت: با وجود پايان يافتن دوران آموزش خدمت سربازي هنوز مشكلات قانوني‌ام براي خروج ازكشور حل نشده، اما احتمال دارد به اردوي تايوان برسم.

جواد داروي با بيان اين مطلب به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: نزديك به چهارماه به خاطر قوانين حساس سربازي اردوهاي تيم ملي را با مشكل دنبال كردم و از آنجايي كه رشته‌ام متفاوت است دوران آموزشي بيشتر از معمول طول كشيده كه پس از دو ماه و نيم بالاخره به پايان رسيد.
وي افزود: به علت مشكلات قانوني براي خروج از كشور نتوانستم تيم را در مسابقه‌‌هاي چين تايپه (تايوان) همراهي كنم.
داوري تاكيد كرد: دردو ماه گذشته درتمرين‌هاي صبح تيم ملي حضور نداشتم و به شدت ازنظر بدني افت كردم.
از طرفي تمرين‌هاي عصر را نيز درشرايط كه صبح زود براي حضور در پادگان بيدار مي‌شدم با خستگي زياد انجام مي‌دادم
وي افزود: تمام اين محدوديت‌ها به پايان رسيد و بايد عقب ماندگي‌هاي خود را از نظر شرايط تيمي و بدني جبران كنم و درصورت امكان تا بازگشت تيم ملي از ايتاليا به تمرين‌ با تيم‌هاي ب مي‌پردازم.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:30 | لینک  | 

نوجوانان شهرداری گرگان 54 - 52 تیم ملی نوجوانان ایران

++ از این بازی حدود 400 هوادار استقبال کردند.

++ در تیم گرگان دو بازیکن با پیراهن شماره 4 و دو بازیکن با پیراهن شماره 6 بازی می کردند

++ در سالن بازی پزشک حضور نداشت

++ بازی بر خلاف اعلام قبلی مبنی بر شروع در ساعت 18 در ساعت 18:45 آغاز شد
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:18 | لینک  | 

عضو تيم ملي بسكتبال گفت: بازي هاي تداركاتي و اردوهاي برون مرزي براي تغيير روحيه بازيكنان و سنجش توانايي ها ضروري است اما فشردگي برنامه ها نيز كار را براي ما سخت مي كند.


حامد آفاق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: چند روزي به علت مصدوميت از اواخر هفته قبل در تيم ملي حضور نداشتم و خوشبختانه از روز يكشنبه 13 تير به تمرين ها بازگشتم.

آفاق افزود: به علت مسموميت غذايي در تمرين ها شركت نكردم اما خوشبختانه تمرين هاي تيم ملي چه در كار با توپ و چه بدنسازي بسيار خوب پيگيري مي شوند و منتظر بازي هاي تداركاتي هستيم.

وي تاكيد كرد: بازيكنان تيم ملي به بازي هاي تداركاتي نياز دارند و بازي هاي تداركاتي براي سنجيدن توانايي هاي تغيير روحيه پس از چند ماه تمرين ضروري است.

عضو تيم ملي تصريح كرد: با لغو شدن اردوهاي كرواسي و صربستان، تمرين ها براي بازيكنان خسته كننده شده و موضوع تعجب آور فشردگي برنامه ها پس از اردوي ايتاليا است با اتمام اردوي ايتاليا تنها يك يا دو روز به تهران بازمي گرديم و بعد راهي مسابقه هاي ويليام جونز در چين تايپه مي شويم و پس از آن نيز بازي ها و برنامه هاي ديگري داريم كه با توجه به مسير طولاني پروازي شرايط سختي براي ملي پوشان پيش مي آيد كه بايد با اين شرايط تطبيق پيدا كنند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:11 | لینک  | 


بازی دوستانه

شهرداری گرگان - تیم ملی نوجوانان ایران

تاریخ : 1389/04/16

ساعت 18

سالن امام گرگان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 12:26 | لینک  | 

سومين اردوي آمادگي تيم ملي بسكتبال سه نفره جهت حضور در مسابقات المپيك نوجوانان سنگاپور از بعدازظهر روز سه شنبه 15/4/89 زير نظر مربيان اين تيم آقايان ابوالقاسم كياني و رضا رضازاده در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

بازیکنان دعوت شده ذيل می بایست بعدازظهر روز سه شنبه 15/4/89 در محل سالن بسكتبال آزادی تهران خود را به سرپرست تيم آقاي عنايت ا... آتشي معرفي نمايند.

اسامي دعوت شدگان:
امير صديقي تهران
آرمان زنگنه تهران
ميرمحمد ميرفتاحي تهران
سجاد مشايخي تهران
محمد اوجاقي تهران
اميراسماعيل طاهري كلاهدوز تهران (كرج)
عليرضا عليزاده خراسان رضوي
صالح فروتن خراسان رضوي
محمد حسين پور مازندران (بابل)
رسول مظفري چهارمحال و بختياري
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:46 | لینک  | 

مرحله دوم مسابقات بسكتبال قهرماني كشور اميدها در سه گروه مختلف به میزبانی کرمان،اروميه و سنندج برگزار خواهد شد.
متولدين 1/1/1368 به بعد مجاز به شركت در مسابقات می باشند.

گروه A - ميزبان هيئت بسكتبال استان كردستان- شهر سنندج
تيمهاي شركت‌كننده : تهران-كردستان-گلستان-خوزستان-بوشهر
ورود تيم ها : بعدازظهر روز يكشنبه 27/4/89
شروع بازيها : صبح روز دوشنبه 28/4/89
خروج تيم ها : بعدازظهر روز جمعه 1/5/89

گروه B -ميزبان هيئت بسكتبال استان كرمان- شهر كرمان

تيمهاي شركت‌كننده : اصفهان-مازندران-كرمان-كرمانشاه-چهارمحال و بختياري
ورود تيم ها : بعدازظهر روز يكشنبه 27/4/89
شروع بازيها : صبح روز دوشنبه 28/4/89
خروج تيم ها : بعدازظهر روز جمعه 1/5/89

گروه C-ميزبان هيئت بسكتبال استان آذربايجان غربي شهر اروميه

تيمهاي شركت‌كننده : فارس-خراسان رضوي-سمنان-آذربايجان غربي-مركزي
ورود تيم ها : بعدازظهر روز يكشنبه 27/4/89
شروع بازيها : صبح روز دوشنبه 28/4/89
خروج تيم ها : بعدازظهر روز پنجشنبه 31/4/89
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:46 | لینک  | 

حامد حدادی، بازیکن ایرانی تیم بسکتبال ممفیس گریزلیز در رقابت‌های لیگ تابستانی "NBA Summer League " این تیم را همراهی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در رقابت‌های لیگ تابستانی امسال، دو خرید جدید گریزلیز به نام‌های "خاویر هنری" و "گریویس واسکوئز" هم با این تیم همراه هستند.

این دو بازیکن به همراه "او.جی. مایو"، "هاشم تابیت"، "دارل آرتور"، "دیماره کارول"، "سام یانگ" و حامد حدادی در رقابت‌های لیگ تابستانی شرکت خواهند کرد.

این تیم تحت مربیگری "دیوید جورگر" و "دامون استودامیر"، دستیاران مربی گریزلیز در این رقابت‌ها حضور می یابند. نخستین بازی گریزلیز روز 12 ژوییه (21 تیر) خواهد بود. این رقابت‌ها در "کاکس پاویلیون" و "توماس اند ماک سنتر" دانشگاه نوادای لاس وگاس برگزار خواهد شد.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:17 | لینک  | 

سرپرست باشگاه پتروشيمي گفت: در شرايط فعلي امکان اجرايي کردن قوانين جديد در مورد بازيکنان خارجي بسکتبال وجود ندارد و با تصويب قانون محدوديت بازيکنان خارجي مخالف هستم.

غلامعباس صفرنژاد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: دو دليل براي مخالفت با تصويب قانون استفاده از تنها يک بازيکن خارجي در بازي هاي ليگ دارم، اول اينکه سال هاي قبل ليگ به همين شکل برگزار شده است و آمادگي اجرايي کردن چنين طرحي را نداريم، دوم هدر رفتن سرمايه تيم ها است.
وي گفت: اگر از دو بازيکن خارجي هميشه يک نفر روي نميکت باشد بايد يک بازيکن معمولي به خدمت بگيريم که در اين صورت همه اعتراض مي کنند که بازيکنان مشابه ايراني زيادي وجود دارد و از طرفي اگر 300 ميليون تومان خرج يک بازيکن کنيم، گذاشتن آن بازيکن بر روي نيمکت کار عاقلانه اي نيست.
صفرنژاد تصريح کرد: حمايت از بازيکنان داخلي کار درستي است، اما وقتي براي مربيان امنيت شغلي وجود ندارد و با چند باخت عوض مي شوند، بدون شک اين مربي به بازيکنان جوان فرصت بازي نمي دهد و بازيکن مسن تر و مطمئن تر را به جوان بي تجربه ترجيح مي دهد.
وي تأکيد کرد: راه حل پيشرفت جوانان چنين اقداماتي نيست بلکه بايد کارهاي ديگري براي پختگي جوانان و راه اندازي ليگ هاي جوانان و اميدها انجام داد.
صفرنژاد گفت: در حال مذاکره با چند مربي هستيم و در شرايط فعلي از چند مربي ايراني برنامه خواسته ايم تا با بررسي برنامه با يک مربي براي فصل بعد به توافق برسيم.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:6 | لینک  | 

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، تيم توزين الكتريك كاشان كه فصل گذشته پس از صعود به ليگ برتر عملكرد خوبي را در اين ليگ به نمايش گذاشت در حال حاضر به دنبال تشكيل دومين تيم خود است.
قرار است اين باشگاه پيش از شروع مسابقات ليگ دسته اول با تلفيقي از بازيكنان جوان و اميد خود در ليگ دسته اول بسكتبال حاضر شود.
مجيد صالحي، سرمربي تيم بسكتبال توزين گفت: پس از حضور موفق در فصل گذشته ليگ برتر مديران باشگاه به دبنال تشكيل دومين تيم خود در بسكتبال هستند و قرار است يك تيم از بازيكنان جوانان و اميد اين باشگاه در فصل آينده ليگ دسته اول شركت كند.
نماينده بسكتبال كاشان فصل گذشته به مقام ششم ليگ برتر دست يافت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 12:36 | لینک  | 

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا، حميد سجادي رييس مجمع فدراسيون هاي ورزشي خواستار تاخير در برگزاري اين نشست شده است.
بر اساس آخرين تصميمات اتخاذ شده، مجمع انتخاب رييس فدراسيون بسکتبال که مقرر بود در روز سه شنبه 15 تيرماه برگزار شود، روز دوشنبه 21 تيرماه برگزار خواهد شد.
اين نشست قرار است ساعت 14 در محل تالار کنفرانس سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي برگزار شود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 22:21 | لینک  | 

مدير عامل باشگاه صبا مهر قزوين گفت: پيشوانه سازي در بسكتبال تنها تشكيل تيم هاي ملي پايه و رها كردن آنها نيست بلكه بايد جوانان فرصتي براي حضور در ليگ وبازي در آن را داشته باشند.

اميد وطني در گفتگو باخبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: تصميم جديد فدراسيون براي محدود كردن تيم ها در استفاده از بازيكنان خارجي در ليگ تصميم خوبي است به طوريكه در صورت تصويب باعث پيشرفت بسكتبال مي شود زيرا اگر تيم ها حق استفاده از يك بازيكن خارجي را داشته باشند مجبور به سرمايه گذاري بر روي جوانان و استفاده از بازيكنان داخلي مي شوند.
وي ادامه داد: بايد به فكر آينده بسكتبال و پيشوانه سازي در آن باشيم زيرا نوجوانان و جوانان ما به تيم هاي ملي راه مي يابند، اما ديگر فرصتي براي بازي براي آن ها وجود ندارد.
وي گفت: سه سهميه ملي و دو سهميه خارجي فرصتي براي پيشرفت بازيكنان جوان يا نوجوان نمي گذرد و بازيكن فقط بايد به سن خاصي برسد تا از آن استفاده كنند.
وي يادآور شد: تيم صبا مهر را باهمين بازيكنان فعلي تقويت مي كنيم و مهران شاهين طبع نيز بارفع محروميت سه ماهه دوباره در كنار تيم خواهد بود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:48 | لینک  | 

سرمربي تيم بسكتبال شهر كرد گفت: براي باقي ماندن در ليگ بسكتبال، مشخص نيست بازي پلي آف برگزار كنيم، همچنين قطعي شدن محدوديت استفاده از بازيكن خارجي به نفع تيم‌هايي مانند شهركرد در ليگ بسكتبال است.

ناصر مهديان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: براي تيمي مثل شهركرد ممنوعيت كامل استفاده از بازيكنان خارجي مطلوب به نظر مي رسد. فصل قبل مشكل بزرگ ما بازيكنان خوب خارجي ساير تيم‌ها بود كه در مقابل بازيكنان كم مي آورديم، به همين علت از تصميم جديد مبني بر استفاده از تنها يك بازيكن خارجي در زمين استقبال مي‌كنيم.

وي افزود: هنوز فدراسيون چيزي در مورد مسابقه‌هاي پلي آف تيم هاي انتهاي جدول ابلاغ نكرده است، اما در مصاحبه اي از قول نوربخش خواندم احتمالا پلي آف بين شهركرد و تيم چهارم دسته اول براي مشخص شدن وضعيت تيم چهارم صعود كننده به سوپرليگ بسكتبال پيش از شروع ليگ 89 برگزار مي‌شود.

مهديان افزود: دكتر شمسي پور مديرعامل باشگاه شهركرد به تازگي به عنوان مدير كل تربيت بدني استان انتخاب شده و استاندار نيز در كنار وي به دنبال كارهاي مربوط به شهر كرد است. اين طور كه به نظز مي رسد قول‌هاي امسال مساعدتر و توجه به بسكتبال بيشتر است و در صورت جذب اسپانسر مناسب تيم قوي تري را در سال آينده خواهيم داشت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:46 | لینک  | 

هشتمين اردوي آمادگي تيم ملي نوجوانان 2011 (متولدين 11/10/1373 به بعد ، متولدين سال 1995 ميلادي) بمدت 6 روز از ساعت 8 صبح روز شنبه 12/4/89 تا غروب روز پنجشنبه 17/4/89 در شهر گرگان برگزار خواهد شد.

در اين اردو كه مدت آن 6 روز و تحت نظر سازمان تيمهاي ملي بسكتبال انجام خواهد شد ، مربيان تيم آقايان احمد مازديستان (تهران)‌ ، حميدرضا شمس فلاورجاني (اصفهان) و جواد زارعي كلوئي (هرمزگان) ، نونهالان برتر بسكتبال كشور را تحت آموزش و تمرين قرار خواهند داد.

بازیکنان دعوت شده می بایست در موعد مقرر با در دست داشتن اصل پاسپورت و تصوير آن و رضايت نامه كتبي اولياء در محل اردو خود را به سرپرست تيم آقای ژوزف نظريان معرفی نمايند.

اسامي دعوت شدگان :
۱-حامد بيگي تهران
۲-كياوش كاتبي تهران
۳-آرمي نظريان تهران
۴-حميدرضا اسديان تهران
۵-آرين نامدار قشقائي تهران
۶-اميرعلي كامكار تهران
۷-علي والامنش تهران
۸-شاهين وثوقي شهسواري تهران
۹-علي احمدي طباطبايي تهران
۱۰-سيدعرفان سمائي تهران
۱۱-مهدي ميرزائي توابع تهران
۱۲-اشكان اله ويسي توابع تهران
۱۳- عليرضا شيخ رضائي اصفهان
۱۴- محمدامين همداني اصفهان
۱۵- كيوان اشرف زاده فولادي اصفهان
۱۶- اميد اسديان دهاقاني اصفهان
۱۷- محمدامين اميرآقاجان اصفهان
۱۸- واهاگن غريبيان اصفهان
۱۹- وحيد دليرزهان خراسان رضوي
۲۰- عليرضا مرتضوي خراسان رضوي
۲۱- محمدرضا نهضتي گلستان
۲۲- نصراله اسدالهي بي بالان گلستان
۲۳- مصطفي ولي نژاد مازندران (نور)
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:43 | لینک  | 

مدیر کل تربیت بدنی استان قم از حمایت وزارت راه و ترابری از تیم بسکتبال راه و ترابری قم در مسابقات لیگ برتر بسکتبال باشگاههای کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، "عباس جهان بینی" مدیر کل تربیت بدنی استان قم در خصوص حضور تیم راه و ترابری در فصل آینده لیگ برتر بسکتبال اظهارداشت : در دیداری که با مسئولان وزارت راه و ترابری استان قم داشتیم، آنها اعلام کردند که از تیم بسکتبال راه و ترابری حمایت خواهند کرد.

وی در خاتمه گفت: خوشحالم که مسئولین به قول خود عمل کردند و با وجود آنکه در سال گذشته اعلام کرده بودند در صورت صعود تیم بسکتبال به لیگ برتر از این تیم حمایت خواهیم کرد، پای حرف خود ایستاده اند.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:4 | لینک  | 

تیم بسکتبال شهرداری گرگان تمرینات خود را برای شرکت در فصل 89 - 90 لیگ برتر بسکتبال ایران از هفته گذشته آغاز کرده است . تمرینات دو جلسه در روز و در ساعات 9  صبح و 5 بعد از ظهر زیر نظر کادر فنی جدید تیم بسکتبال شهرداری گرگان  انجام می شود.

کادر فنی جدید ::

سرمربی : اسدالله کبیر

مربیان :: عطا عیدمحمدی - حمیدرضا کلاسنگیانی

اسدالله کبیر بدلیل مسائل خانوادگی فعلاً در تمرینات حضور ندارد و از 1 مرداد ماه به تمرینات تیم می پیوندد.
در جلسه ای که هفته گذشته سرمربی تیم با بازیکنان داشت سه اصل مهم در تیم گرگان را انضباط ، اخلاق و قانون مداری اعلام کرد.

عده ای از سرمایه داران گرگانی در اقدامی تقدیرآمیز برای انجام کمک های مالی به تیم بسکتبال شهرداری گرگان چراغ سبز نشان دادند که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:51 | لینک  | 

بسکتبالیست‌های کشورمان با وجود دریافت دعوت‎نامه جهانی برای حضور در اردوی بدون مرز، فرصت حضور در این کمپ تمرینی را به دلیل صادر نشدن روادید از دست دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرشاد خوارزمی، میثم میرزایی، آرمان زنگنه، قهرمان عمری و امیر صدیقی بازیکنان ایرانی هستند که از سوی مدیران فیبا به شرکت در اردوی 2010 بسکتبال بدون مرز دعوت شده بودند.

قرار بود این بازیکنان جمعه شب تهران را به مقصد سنگاپور محل برگزاری این دوره از اردوهای بدون مرز ترک کنند اما نداشتن روادید موجب لغو سفر آنها شد.

محمدرضا مشحون رئیس سازمان تیم‌های ملی بسکتبال در گفتگو با خبرنگار ضمن تائید این خبر اظهارداشت: "در ایران سفارت سنگاپور نداریم. باید روادید لازم برای اعزام بازیکنان از سوی مقامات این کشور برایمان ارسال می‌شد تا مشکلی بابت سفر پیدا نکنیم. اما روادیدهای لازم را دریافت نکردیم در حالیکه برنامه سفر 5 بازیکنی ایرانی برای جمعه شب پیش بینی شده بود".

اردوی بسکتبال بدون مرز همه ساله به میزبانی یکی از کشورهای آسیایی و با حضور بازیکنان مطرح NBA برگزار می‌شود. امسال سنگاپور طی روزهای 7 تا 10 تیرماه میزبان این اردو است.

مدرسین فیبا مسئولیت تدریس در این اردو را بر عهده دارند. ضمن اینکه آشنایی بازیکنان جوان و مطرح کشورهای آسیا با آخرین تکنیک‎ها و تاکتیک‏های روز دنیا یکی از اهداف برگزاری چنین اردوهایی است.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 11:42 | لینک  | 


با کارشکنی عده ای از آقایان ((از داخل گرگان )) که دشمنان بسکتبال گرگان هستند حضور سایپا به عنوان اسپانسر تیم بسکتبال گرگان کنسل شد! اسناد و مدارک و اسامی این افراد به زودی و با اسناد معتبر روی وبلاگ و سایت رسمی انجمن هواداران بسکتبال گرگان قرار خواهد گرفت تا بسکتبال دوستان گرگانی دشمنان واقعی بسکتبال گرگان را بشناسند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:49 | لینک  | 

محمود مشحون، رييس فدراسيون بسکتبال ايران، در کنگره اخير کنفدراسيون بسکتبال آسيا که روز شنبه ۲۹ خردادماه در کوالالامپور برگزارشد، به اتفاق آرا به عنوان دبيرکل اجتماعی اين کنفدراسيون معرفی گرديد.
گفتنی است که فدراسيون های عضو فيبا - آسيا، مشحون را برای نايب رييسی اين کنفدراسيون انتخاب کردند اما وی از پذيرفتن اين مسئوليت خودداری کرد.
همچنین در انتخابات روز شنبه، شيخ صعود آل ثانی برای سومين بار متوالی به عنوان رييس کنفدراسيون بسکتبال آسيا انتخاب شد.
آل ثانی با ۲۶ رای موافق در مقابل ۱۷ رای رقيب هنگ کنگی خود، برای يک دوره چهارساله ديگر بر مسند رياست فيباـ آسيا تکيه زد.
در اين کنگره نماينده بحرين و ژاپن به عنوان نايب رييس اول و دوم انتخاب شدند و انتخاب يا ابقای دبيرکل و نايب رييس به جلسه بعدی کنفدراسيون موکول شد.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:45 | لینک  |